Kantaron Yağı
Kantaron Yağı

Sarı Kantaron Yağı

Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)

"Dağ Kantaronlarından elde ettiğimiz Kantaron Yağımız siz ve sevdikleriniz için" (Net Ağırlık: 20 gr)

Dağ kantaron bitkilerini zeytinyağında bekleterek elde ettiğimiz 'Kantaron Yağımızı' ağrıyan bölgelerinize sürebilir ya da içebilirsiniz.

 

Net Ağırlık: 20 gr

 

Ürünlerimizde hiçbir gıda katkı maddesi, gıda enzimi, mısır şurubu, glikoz, renklendirici ve koruyucu bulunmamaktadır.
 
Güneşten uzak, serin ve rutubet olmayan yerde saklanmalıdır. 
 
Kantaron Yağı Faydaları:
Kantaron yağının ağız yoluyla az miktarda tükettiğinizde sindirim sistemini düzenleyici etki gösterdiği bilinmektedir. Yemeklerden önce az miktarda kantaron yağı tüketerek sindirimi hızlandırabilir, kabızlık ve şişkinlik gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Gaz sancıları ve buna bağlı karın ağrıları yaşayan bireylerde de kantaron yağının olumlu etkileri görülebilir. Tek başına veya yoğurt gibi besinlerle karıştırılarak tüketilebilen kantaron yağı aynı zamanda bitki çayı olarak da hazırlanabilir. Çay şeklinde hazırlanan kantaron yağının böbrekleri koruduğu da bilinmektedir. Fakat ağız yolu ile kantaron yağı tüketimi bir tatlı kaşığını geçmemelidir. Herhangi bir hastalığı bulunanların ve ilaç kullananların kantaron yağı tüketmeden önce mutlaka hekimlerine danışmaları gerekir.
 
Sarı kantaron yağının en önemli özelliklerinden bir tanesi de hücre yenileyici etkisinin bulunmasıdır. Cilde iyi gelir, nemlendirir, onarıcı ve yenileyicidir. Antiseptik özelliğinden dolayı akne ve sivilce oluşumunu engeller, var olan akne ve sivilce sorunlarına iyi gelebilir. Cilde uygulanan sarı kantaron yağı cildin daha sağlıklı görünmesini sağlarken kırışıklıkların da azalmasını sağlar. Özellikle yaz aylarında güneş yanığı tedavisi için sarı kantaron yağından yararlanabilir.
 
Romatizma ağrılarına iyi gelir, masaj yaparak ağrıyan bölgeye sürebilirsiniz.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR